У жовтні  в Новобасанському ЗЗСО І-ІІІ ступенів  проходив  Всеукраїнський місячник  шкільних бібліотек 2019 " Бібліотека Нової української школи - простір для освітніх можливостей кожного учня" . Під час місячника бібліотекарем  було проведено:

- Гра подорож "У пошуках   Ельдорадо- країни казкових багатств  і чудес" для учнів

   5- 6 класів .

- Для учнів 1-2 класів захід "Книжечка шукає друзів ".

- Літературно-спортивна гра для учнів 5-8 класів "Ерудит біля книжкової полиці"

Державний прапор України- символ боротьби  за національні і соціальні

 права українського народу.

23 серпня  2018 р. нашій державі відзначалося свято-День українського прапора .

 Український прапор - це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба.

 У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праці, краси і багатства нашої держави.

   В нашій Новобасанській громаді відбулися урочисті з нагоди свята. Виконуючі обов`язки сільського голови Гармата Віктор  вручив паспорти учням Новобасанської ЗЗСО І-ІІІ ступенів: Бандар Альоні, Буряк Вірі, Кириченко Софїї , Мархотко Сергію. 

  Вчителі, батькі  привітали дітей з першим головним документом держави. Відтепер паспорт стане свідком  подальшого їхнього  жіттєвого шляху

17 травня  День вишиванки 

День виниванки відзначається з 2008 року. Щорічно до  цієї акції долучається дедалі бальше людей. У рамках святкування Дня української вишиванки, учні нашої школи  одягли національні українські костюми та віночки, адже вишиванка є оберегом, символом краси, молодості і, передусім, генетичним кодом українця.

8Травня День памяті та примирення

Пам`ятний день в Ураїні відзначають 8 травня в річницю капітуляції нацистської Німеччини ( це символ  перемоги над нацизмом).

  Відповідно до Указу Президента України підписано 2015 р. ,

з метою  відзначення «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у ІІ світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму в нашій державі дні 8 та 9 травня – це дні  пам’яті та примирення .

     08.05.1945р. Антигітлерівська коаліція офіційно  прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію»  Збройних сил  Нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням Президента Німеччини Карла Деніца . Акт був підписаний, 07 05.в  Реймі   (Франція), але ратифікований  в Берліні 08.05. Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22.11. 2004 року приуроченої до 60-ї річниці закінчення ІІ світової війни в Європі, проголошені присвячені пам’яті жертв цієї війни Дні пам’яті та примирення, відзначається 08 і 09.05.

 8 травня в нашій школі була проведена лінійка пам’яті « Тих днів не змеркне слава» . Учні 5-6 класів поклали квіти до Обеліска Слави та пам’ятного знаку Івану Лукичу Дяченку. Вчителька історії Гармата Л.П. провела екскурс в історію про запровадження в Європі днів пам’яті та примирення . Учні школи разом з педагогом – організатором Лопотухою Т.Г.  відвідали ветерана Великої Вітчизняної війни Павлюка Кирила Тарасовича. Діти привітали ветерана з Днем Перемоги, вручили листівки та квіти.

9 травня – День Перемоги учительсько-учнівський колектив прийняв активну участь у святі Дня Перемоги:

- біля меморіального комплексу « Братська  могила» була проведена молебень  о. Андрієм, настоятелем Свято-Вознесенської церкви за розстріляними жителями с. Нова Басань 27.12.1942 р., діти поклали квіти до Братської могили;

- учень 5 класу Гатченко Ярослав нашої школи виступив на мітингу біля Обеліску Слави;

-учні школи, вчителі поклали квіти до Обеліску Слави;

-вчителі / учасники народно-аматорського хору та учениці 7 класу Книр Анастасія приймала участь у святковому концерті, що відбувся на сільському стадіоні;

 

-шкільний бібліотекар Смага С.С. в фойє школи організувала фото-виставку та виставку художньої літератури на тему «Пам’ять про війну священну…»

11 травня 2017 року о 12.00 год в нашій школі відбулася святкова лінійка з нагоди ухвалення  рішення  Ради  Міністрів ЄС щодо скасування візових   вимог  для громадян України  та відзначення Дня Європи.  

  Виховний захід розпочався з урочистої церемонії підняття Державного Прапора України . В руках дітей  були маленькі прапорці Європейського  Союзу.

  В школі був оформлений шкільний стенд про ЄС.

  На святковій лінійці виступила  вчитель історії Гармата Л.П., яка розповіла учням про Європейський Союз,  про роль і значення цієї європейської організації.

  На закінчення свята учні показали  флеш-моб  "Із Україною в серці"

Педагоги та учні Новобасанської ЗОШ І-ІІІ ступенів взяли активну участь  у святковому концерті, який проходив в День Перемоги на місцевому стадіоні.

9 Травня, біля Обеліску Слави ( в центрі села) була виставлена почесна  варта з учнів нашої школи. Учениця 4 класу Кругій Софія  зачитала  виступ привітання ветеранам

ІІ  святової війни, солдатським  вдовам  на мітингу 9 травня, що відбувся   біля Обеліску Слави.

В Новобасанській ЗОШ І-ІІІ ступенів до Дня Перемоги над нацистами в Європі був проведений  флеш - моб учнями школи "Ми щасливі діти твої Україно" також організована і проведена  виставка малюнків  учнів 3-7 класів  "Славна будь, Перемого!" Учнями школи  були впорядковані могили  загиблих солдатів ІІ світової війни на сільському  цвинтарі . Всі класні керівники провели  години виховання   присвячені Дню пам'яті та примирення (8 травня)  і Дню Перемоги   (9 Травня). 

 

 У Новобасанській ЗОШ І-ІІІ ступенів були проведені  до дня Чорнобильської катастрофи такі заходи: 

1.Учні взяли активну участь у мітингу – реквієм, що  був проведений  спільно    з працівниками  сільської  ради, присвячений  31 – роковинами  Чорнобильської катастрофи біля пам’ятного знаку  ліквідаторам  аварії. Були покладені квіти .

 

2.В фойє школи організована  фотовиставка «Чорнобиль-наш біль», а також  виставка  історичної  і наукової літератури.

 

3.Для учнів 5-11 класів була проведена  лінійка учнями 8 класу  «Гіркий      полин 1986р»

 

4.Учні  3-4 класів намалювали малюнки присвячені квітневим подіям -86  року.

 

 

5.Школярі переглянули відеофільм «Чорнобильська катастрофа» 

24 лютого в Новобасанській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся загальношкільний конкурс  "Талантами багата Україна"  в номінаціях  музичний спів, танець, декламація віршів. На творчому небосхилі засяяли нові талановиті зірочки. Радовали новими творчими злетами й досвідчені учасники щорічного конкурсу .  

Кожного року 21 лютого  увесь  світ  відзначає Міжнародний день рідної мови, і кожного  року це свято проводиться і у Новобасанській ЗОШ І-ІІІ ступенів Не винятком  став і цей рік .

 

Між юнаками та дівчатками  11 класу (2 каманди) відбувся «Мовний турнір» .   Учні  мали  можливість поглибити  знання про цікаві факти з розвитку української мови  та видатних   українців  учасники показали  вміння логічно мислити, кмітливість  і ерудованість : ціннісне ставлення до духовного народу, вміння швидко та раціонально приймати  рішення , працювати в команді . Дівчата 8 класу  подарували  всім присутнім  пісню   « Діти  України»

20 лютого в Новобасанській ЗОШ І-ІІІ зібрались на лінійку пам`яті "Небесна сотня в вирій полетіла", щоб  в скорботі схилити низько голови перед пам`яттю людей різного віку -героями Небесної сотні , яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.

"Небесна Сотня"...Юнаки , батьки

Їх імена ніколи не забути 

Вони за мене полягли,

Так як і ти, що захищали Крути .

Щемить у грудях, і душа  болить.....

Над землею сонце встало,

Путь дорогу осіяло

Добрий ранок, Чорне море

 Добрий день, Карпатські гори

Над землею пісня лине 

Це для тебе, Україно!

Гарна путь, Славна путь

Зустрічайте українські діти йдуть

 

 

Ми діти твої, Україно! під таким гаслом в Новобасанській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся   шкільний концерт який  провела та підготувала педагог-організатор Лопотуха Т.Г . Були задіяні учні з 2 по 11 клас. Мета цього заходу  формувати поняття у  дітей ,  що вони наше майбутне наша опора та гордість .  Діти  декламували  вірші про Україну, співали пісні та танцювали.

27 січня 2017 року в Новобасанській ЗОШ І-ІІІ ступенів  була оформлена тематична виставка  присвячена  подвигу патріотів ,  також були проведені виховні години. Для учнів 7-11 класів  був показаний відеофільм "Молода Кров"  .

  1. Шкільний конкурс "Перші проби пера" в Новобасанській ЗОШ І-ІІІ ступенів 

 

    Мама

Підійду до мами

І скажу тихенько:

« Я люблю тебе матусю

Моя рідна ненько!»Україні

                                                        Автор Сердюк  Ілона  6 клас

 

Україна

Дивись, яка чудова  в нас Україна

В ній живе дружня родина

Ні, це не депутати

І не президент

А люди, яких забули

в тяжкий  момент !

                                                                         Автор Сердюк  Ілона  6 клас

      Захисники

Коли герої на Донбасі

Захищали місто наше

Ми сиділи і молились

Бога ми щиро  просили

Щоб життя він їм зберіг

Щоб здоров’я їм попав

Нашим любим захисникам

                           Автор  Ященко Олександр  6 клас

 

                                          Здрастуй, літечко!

                                   Здраствуй, літечко чудове

                                  Різнобарвне, кольорове

                                  Ти приносиш нам  гостинці

                                  У  мережаній хустинці

                                   Яблука і полуниці

                                  З лісу запашні суниці

                                  Огірки і помідори

                                 Щоб  усі були бадьорі

                                                Автор Кириченко Надія  6 клас     

 

      Перемога

Україну люблю свою сильно

Казка немовби цей світ .

Росіяни на нас напали

Але ми руки не склали.

Їх ми відганяли

Нападають вони й по цей час

Але перемога – головне для нас

                                                 Ковальчук  Дмитрій 6 клас

 

 

 

Виховні заходи які були проведені в Новобасанській ЗОШ І-ІІІ ступенів
до Дня пам`яті жертв геноциду Українського народу 1932-1933 рр.

1. 26 листопада 2016 р. був приспущений державний прапор України на будівлі школи.
2. 21- 25 .11 2016 р. по класах були проведені виховні години на тему "Голодомор 1932-1933 рр.: історія свідчить" (5-11 кл)
3.25.11.2016 р. був проведений тематичний вечір пам`яті "На колінах стою перед вами-сповідаю жалобу свою" (8-11 кл)
4. У бібліотеці організавана виставка фотоматеріалів, періодичної, інформаційно-довіткової літератури присвячена Дню пам`яті жертв геноциду Українського народу 1932-1933 рр.

5. 24.11.2016 р. для учнів 5-11 кл. був показаний відеофільм "Голодні 1932-1933 ті рр."

21 листопада -День Гідності і Свободи в Україні 

Цього дня, в нашій школі, була проведена лінійка на честь  відзначення Дня  Гідності і Свободи В Україні .

  Ведучі (учні 11 класу)  нагадали події листопада 2013 - лютого  2014 років Учениці 9,11 класі декламували вірші про "Кривавий четвер", Майдан, Небесну Сотню. Школярі переглянули відеоматеріали "Небесна  сотня"

  Хвилиною мовчання увіковічнили  загиблих українців , які поклали життя  за долю , за волю, за  незалежність  і свободу нашої єдиної України 

Відповідно до річного плану роботи школи  та затвердженого директором плану проведення заходів з 07 по 11 листопада в Новобасанській ЗОШ І- ІІІ ст. проходив Тиждень початкових класів.

Його головна мета - зацікавити учнів до вивчення навчальних  предметів, зробити навчання більш розмаїтим,  а також показати тісний зв'язок вивченого в школі з життям людини. Робота  була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку дитини.

  Тиждень початкових класів розпочався з лінійки, на якій учнів було познайомлено з планом роботи. Конкурс малюнків «Світ очима дітей» зібрав багатьох бажаючих школярів.

 

Не було байдужих під час підготовки виставки виробів з природного матеріалу  «Твій талант засяяв в руках вчителя»

 

Молодші школярі мали змогу переглянути презентацію «Моя рідна Україна», познайомитися з її природними  та історичними памятками.

  В 2 класі був проведений відкритий урок з природознавства. Учні  побували в гостях у тітоньки Сови, познайомилися з їстівними та отруйними грибами, повторили  правила поведінки в лісі.

Третьокласники на відкритомууроці з літературного читання демонстрували свої вміння виразночитати, аналізувати казку Божени Нємцової «Володар часу»,

 Вихованці ГПД  булиучасниками «Свята професій», знайомили Незнайка з особливостямироботилікаря, кухаря, маляра та інших професій.

 Запам’яталося гостям, батькам, школярам свято «Українська  мова – мова калинова».   Школярі читали гуморески, співали,  танцювали, декламували  вірші, прославляти багату, мелодійну, красиву рідну мову.  Школярі  разом зі своїми наставниками  відповідально поставилися до завдань, байдужих не виявилось.

 

Перемога новобасанських козаків в "Козацькому гарті-2016 "

З метою реалізації Національної  доктрини розвитку  фізичної культури і спорту,  формування здорового способу життя,  підвищення  соціальної активності й зміцнення здоров'я школярів,  національно-та військово-патріочичного виховання учнівської молоді  в позаурочний час  засобами  фізичної  культури й спорту. історичних та військових традицій Українського  козацтва, 12 жовтня в м. Бобровиця, був проведений районний  фізкультурно-патріотичний фестиваль  школярів "Козацький гарт-2016" .

  Команда "Козаки", учні 9-11 класів  представляла нашу школу і впевнено  виборола почесне

1 місце  і  отримала  Грамоту відділу освіти . Також наші козаки  були нагороджені  нрамотами  відділу  освіти :

- за зайняте І місце  в конкурсі з  силових змагань "Штовхання гирі";

(В цьому конкурсі, наш  ройовий  Калюжний Олег, підняв  83 рази )

- зайняте ІІ місце  в конкурсі  строю та пісні  " Вряд " ;

- зайняте ІІ місце  в конкурсі  з силових змагань Перетягування литви" .
 То ж  божаємо нашим учасникам  гідно захищати  честь  району весною на обласному фестивалі школярів .

В далекому  1943 році у вересні місяці була звільнена Чернігівщина від фашистських окупантів. З того часу,  в ці осінні  дні ми святкуємо Перемогу. Для нашого села, як і для  міста Чернігів  -  21 вересня.  Цього року  учні нашої школи  несли почесну  варту біля Обеліска Слави і пам'ятного знаку  Воїнам АТО (який був відкритий).  Червону  стрічку перерізав  працівник нашої школи,  офіцер запасу, учасник  бойових дій  в зоні АТО-Чачин О.І.. В цей день  учні поклали квіти  до могили  загиблих воїнів, Обеліску Слави, Братської могили. Діти  вручили  букети квітів ветеранам  війни солдатським вдовам, учасникам бойових дій .  Після мітингу розпочався святковий концерт, де учні нашої школи, а саме, 2-4 класів   приймали  участь  Голова  Ради товариства "Чернігівське  земляцтво" в м. Києві Віктор  Ткаченко,  вручив  нашій команді дівчат з футболу "Хуторянка" шкіряний м'яч  з підписами  футболістів київського  "Динамо" ТОВ "Наташа - Агро" подарував спорцменкам  гарну, нову, спортивну  форму . Частка нашої  шкільної праці,  була влита у велику святкову програму. 

 

 

 

 

 

 

Традицією, в нашій школі, стало проводити  20 вересня- Свято квітів. Це свято завжди  приурочене Дню села визволення с. Нова Басань  від фашистських  окупантів . Кожен  клас  старанно  готувалися адже  потрібно  було  підготувати 2 букети  і композицію  з квітів, фруктів, овочів  декоративного  матеріалу  і зробити  захист у  вигляді пісні, танцю, вірша.

 Участь  приймали  учні  всіх класів . Цікавий  і змістовний був захист  учнів 1-4 класів. 

   І місце за букет "Україна-єдина країна" дісталоя  учням  5 класу;

   ІІ місце "Нашим вірним українським солдадам"  (2 клас);

   ІІІ місце " Квітни, наша  люба Україно ! (3 клас).

   Учні  9 класу  представили свою композицію

  "Символ  нашої держави-квітковий герб розцвів  на славу",  за яку вибороли І місце.

ІІІ місце здобули  учні 8 класу, представили на свято композицією " Моя країна - Україна" Всім присутнім  сподобалася композиція  учнів 5 класу  "Дори осені в мирній державі",  їм дісталося призове місце  ІІІ місце.

 Всі квіти  які залишилися після свята були покладені до Обеліску Слави  могили загиблим воїнам ІІ світової війни.

 

 

 

 

 

З  нагоди відзначення 20 лютого 2016 року  Революції гідності та вшанування пам'яті  Героїв Небесної Сотні  в школі 22 лютого була проведена педагогом- організатором лінійка пам'яті "Герої не вмирають" .

   Мета цього заходу- вшанування пам'яті, прищеплення любові до Батьківщини, виховання патріотичної  свідомості. Учні та вчителі школи  вшанували пам'ять та у глибокій  скорботі низько схилили голови перед тими, хто боровся за честь, правду і гідність .  

  Бібліотекор школи показала презентацію " Небесна Сотня поіменно".

  В школі оформлена тематична виставка " Пам'яті  Героїв Небесної Сотні".

  Був проведений конкурс малюнків.

  Також були  проведені години класного керівника.

Виховні  заходи, які були проведені  до Дня Соборності  України в 2016 році по

Новобасанській ЗОШ І-ІІІ ступенів .

1.Організована тематична виставка, присвячена Дню Соборності України

 " Моя Соборна Україна".

2. Проведена загальношкільна тематична  лінійка " День Соборності України".

3. Перегляд учнями  10-11  класів  відеофільму  " Софійський майдан . Проголошення Акта Злуки УНР і ЗУНР, 22 січня 1919 р."  

4. По класах були проведені  виховні години на тему " Іменем Української Народної Республіки. Директорія оповіщає народ український..."

Напередодні свята Андрія, в школі  відбувся вечір відпочинку для старшокласників "Андріївські вечорниці". Учні старших класів, повинні були  показати  фрагменти  ворожіння дівчат, в ніч на Андрія, їх розваги. Діти з великим задоволенням  демонстрували  дійства. Всі були  одягнені  в старовинний український  одяг  Був відтворений куточок  української світлиці. Учасники   та гості вечора отримали велике задоволення 

Нові зірочки "Сузір'я" Наша шкільна дитяча  організація  " Сузір'я" поповнилась  новими "зірочками"- учнями  5 класу . Ця  подія приурочена пам'яті  дню  народження воїну -інтернаціоналісту Олександру Нестеренку (9 грудня) Відбувся даний виховний захід у вигляді лінійки пам'яті. 

Шкільна Покровська ярмарка

9 жовтня в нашій школі відбулася Покровська ярмарка. В ній взяли участь всі учні, вчителі. На ярмарці були представлені вироби з бісеру, дерева, лозоплетіння. 

Перед ярмаркою відбувся невеличкий концерт. На ньому були танці, пісні та різноманітні веселощі.

Великої уваги заслуговує кондитерські, кулінарні вироби (тістечка, печиво, українські вареники, пампушки).

Безумовно учням у виготовленні виробів, випечці допомагали бабусі, батьки.

Всі "продавці" і "покупці" були в українських народних костюмах. Весь товар був естетично, зі смаком оформлений.

З нашої шкільної ярмарки ніхто не пішов з пустими руками. Діти дуже полюбляють це свято. Під час проведння ярмарки весь час звучали українські народні пісні.

 В шкільний залі панує святкова  а тмосфера, адже  сьогодні  серед  учнів  3-6 класів  будемо  обирати "Міс Україночку  2015 року " В конкурсі  беруть участь  

5 дівчаток . Вони одягнені в український одяг,  їх  підтримати  прийшли  батьки та однокласники. Цікавими  і змістовними  були  конкурси : "Я маю талант до пісні до ....

 ( танцю ,  декламації);

-"Краща господиня";

-Я хороша майстриня";

-Я інтелектуалка"

Діти оваціями сприяли кожен виступ.  Відмінне було музичне оформлення . Перемогу здобули  дві учасниці - Романенко О. учениця 3 класу та Дудко Ю. учениця  4 класу. Решта учасниць отримали титули : " Міс чарівність", "Міс глядацьких симпатій ", "Міс грація" 

21 вересня - памятна дата в історії мого села

Посвятковому одягнені школярі, у кожного в руках букетики квітів. Веселий настрій панує в школі, адже сьогодні 21 вересня. Це не тільки релігійне свято, а і свято в нашому селі - День визволення села від німецьких окупантів. У всіх учнів на грудях прикріплений паперовий голуб миру, адже сьогодні Міжнародний День Миру. 

шкільна колона рушає до Обеліску Слави, попереду прапороносці. Мітинг відкриває сільський голова - Левченко В. В. Учениця 3 класу Романенко Саша звертається з вітальною промовою до односельців. Учні 11 класу учасники караулу памяті. 

Участь наших учнів, у подібних заходах є вже традицією нашої школи.

 

Квіти - краса і  єднання кожної душі


18 вересня  в нашій школі  відбулося  свято квітів  присвячене Дню визволення

 с.Нова Басань від фашистських окупантів.

 Вимоги до учасників  були такі: створити  композицію і скласти  2 букети, де були  б відображені  патріотичні. національні  мотиви.

Журі підвело підсумки.

Переможцями стали :

І  місце   вибороли  учні 6 класу  за букет "Символи  державні й  символи  народні у віках  вплелися,  як квіти у вінку"

ІІ місце здобули учні  5 класу за букет "Миру тобі, Україно моя!"

ІІІ місце  дісталося учням  2 класу за букет "Моя Україна - квітуча країна"

Цікаві і змістовні були композиції  з  квітів . Хочеться відмітити  композиції учнів  3

класу  "Хоч ворог лютує а Україна  квітує"   та "Своє  серце України я кладу тобі до ніг" При складанні  композицій  перевага  віддавалась синьо-жовтим  кольорам" Свято квітів  стало  ще одним  крокам у патріотичному вихованні  школярів.

 Контакти

Телефон: 046 32 39 238

 Адреса:  17461 

        Чернiгiвська область

         Бобровицький район

          с. Нова Басань

          вул. Миру, 25

 

е-mail:

novabasanschool_i-iii@ukr.net 

http://www-ped-presa.com
http://www-ped-presa.com